Alltså sorry!

För himla dåligt bloggande. Jag och Amanda är ute på säljtåg för vårt magasins räkning. För att kunna göra en tidning behöver man tjusiga annonsörer som har lust att öppna plånboken. Så de senaste två dagarna har vi träffat i princip alla värda att träffa. Baksidan av detta är att jag känner mig helt tom. Jag är ledsen att ni får ta stryk. Inte alls kul tycker jag. Nu ska jag sova. Jag läser Martina Haags ”Heja Heja” på kvällarna i stället för att träna. Den gör i alla fall att jag känner mig pepp på detta så fort schemat bli lite glesare. Har tittat på Kristallen galan. Det är första året jag inte är där. Lite trist men det hade inte gått helt enkelt. Att få ha tillbringat kvällen i soffan med Bankis, Wilma och Rosa var det mest helande denna afton. Nog om detta. Jag ska ju sova.

God natt!

KATEGORIER Dagarna| Inlägget har 6 kommentarer
  • Braxenholmen

    Helt förståeligt och rätt prioriterat! Var Rädd om dig fina Hanna! Gillar allt du gör och ser fram emot tidningen med spänd förväntan. Gillade du kristallen? Visst var Meltzer lite dragen när hon höll sitt tal?! Gonatt från Uppsala

  • Diana

    Jag arbetar som säljare! Anställ mig till tidningen så fixar jag annonsörer till er! :)

  • Sarafrii

    Hej Hanna! Kan man söka jobb på ert magasin? :)

  • sara

    Hoppas du sov gott och fick nya krafter för den här dagen:)

  • Caroline

    hej om du har för mkt att göra kanske du ska överväga att sluta blogga.

    Man måste prioritera i livet. Att blogga kan väl inte vara det viktigaste i livet om man är en sån upptagen person som du, med flera möten om dagen och 2 barn att ta hand om.

    tänk på saken

  • http://towe-anders.blogspot.ch/ Towe

    Hej Hannah! Du är helt fantastisk! Jag kollade på ett Schulmans program, mitt första någonsin, du är ju toppencool! Dessutom har du en blogg. Ska bli kul att läsa mer! Lycka till med säljtåget. towe.