Regn

Jag sitter i min soffa och skriver klart några texter till nästa nummer, lyssnar på musik och dricker kaffe. Livet är fint. I eftermiddag ska jag besöka Katarina min spåtant som jag inte har träffat på jättelänge. När jag skriver behöver jag lugn och ro och vara bortkopplad lite från världen. Då skriver jag som bäst. Här ger jag er en fin torsdagslåt.

KATEGORIER Dagarna| Inlägget har 3 kommentarer
  • Olivia

    Hej Hannah! Vill bara tacka er för eran fantastiska podcast! Ni är som dom storasystrar jag aldrig fick. Jag är 21 år och har redan varit sjukskriven från jobb p.g.a. långvarig inre stress och ångest. Det är svårt sätta ord på känslan, men ni får mig att inse att jag faktiskt är bra och duglig precis som jag är, för vi alla är människor som kan må dåligt eller ta beslut som man sedan ångrar osv. Att lyssna på er är som att få en stor varm kram med massor av kärlek och omtanke, trots att vi inte alls känner varann. Ni båda har på sätt och vis blivit mina förebilder. Har en lillasyster som jag står otroligt nära, och jag vill att vi ska vara som er när vi blir äldre. Tack för att ni förgyllt och kommer att förgylla många stunder i mitt liv med er ärlighet och era härliga personligheter! Önskar dig en härlig kanelbulle-dag! Många kramar från Olivia!

  • Sara

    Jag var hos Katarina idag! Tack för rekommendationen det var ett fantastiskt möte.
    Kram Sara

  • Amanda

    Jag var också hos Katarina! I tisdags. En otrolig upplevelse. Kommer defenitivt besöka henne igen! Tack fina Hannah för tipset!