Spelbolaget: Loreen slår inte i USA

Spelbolaget Betsson skickar ut ett pressmeddelande med rubriken ”Höga odds på USA-succé för Loreen” och sätter oddsen 15 gånger pengarna på att Loreen kommer toppa Billboards singellista under 2012.

Jag tycker de hade kunnat vara ännu kaxigare och satt 100 gånger pengarna, men de tycks inte våga det. Alltså är det inte alls omöjligt att Loreen med en jäkligt hård arbetsinsats och med rätt pr-folk i ryggen, kan knipa den där första platsen även i USA.

KATEGORIER OkategoriseradeÄmnen | Inlägget har 2 kommentarer
  • Lexi_phantom

    Ha! Ha! Loreen som hoppats på en internationell karriär och svek fansen i Jönköping. Nästa gång lär dig att vara ödmjuk. Bjuda på ett fett party är inte allt du glömde representera Sverige som du har att tacka för din karriär. Var ödmjuk nästa gång och inga mer divalater à la Zlatan Ibrahimovic, tack.

  • http://www.easterislandtraveling.com/ Easter Island

    Hela det svenska folket hejjar ju självklart på Loreen, men det tåls att sägas att amerikanarna verkligen ligger i topp vad gäller kunskaper om pr!