Bohemchic

”Interior straight from the heart”

Startsida / Inlägg

Uppiggande färger.

av Helena Aro

En låååång dag lider mot sitt slut. Färgstarka bilder är uppiggande, inspirerande och gör mig glad, det behövs, för jag har lite jobb kvar att göra ikväll.

Denna bild har jag haft i min dator, vet tyvärr inte varifrån den kommer, men jag blir barnsligt glad av färgkombinationerna och de slarvigt hängda tavlorna.

At Home With Country.jpg

Jobbar som inredare och ­inredningsjournalist. Bor i hus med man, barn och två roliga katter i ­Stockholms skärgård. Jag ser på ­inredning på ett lustfyllt, spontant och okomplicerat sätt och bloggar rakt från hjärtat. Jag är en ordningssam bohem som älskar Carl Larsson-idyllen lika mycket som en eklektisk loftlägenhet i New York, eller ett arkitektritat Pål Ross-hus. Lever efter mottot “allt har sin tid”.

Online

Mail

helena@helenaaro.se

Facebook

facebook.com/helena.aro

Instagram

instagram.com/helena_aro
Follow on Bloglovin
Arkiv
Kategorier
badrum design diy dukning förvaring hemma hos härligt hemma Ikea industri industriinspiration instagram jul koppar kök mönster pyssel sovrum tapeter trädgård vardagsrum