Bohemchic

”Interior straight from the heart”

Startsida / Inlägg

Trendigt med svarta tavlor!

av Helena Aro

På underbara Susannes blogg, Me and Alice, hittar jag alltid inspiration. Denna gång blev det svarta tavlor. Så just nu håller jag på med en sådan vägg hemma i mitt kök. Vilken hit! Barnen var där och skrev så fort färgen hade torkat!

Skärmavbild 2011-07-05 kl. 11.29.22.png

stylemoodboard.blogspot.com.png

Bild från bloggen Stylemoodboard

pinterest1 .jpg

Från Pinterest.

calfinder.com.jpg

Bild från Calfinder.com.

Följande tre bilder vet jag tyvärr inte var jag hittat.

Skärmavbild 2011-07-04 kl. 09.38.31.png

Skärmavbild 2011-07-04 kl. 09.28.14.png

Skärmavbild 2011-07-04 kl. 09.35.08.png

Ses i morgon igen! 

Jobbar som inredare och ­inredningsjournalist. Bor i hus med man, barn och två roliga katter i ­Stockholms skärgård. Jag ser på ­inredning på ett lustfyllt, spontant och okomplicerat sätt och bloggar rakt från hjärtat. Jag är en ordningssam bohem som älskar Carl Larsson-idyllen lika mycket som en eklektisk loftlägenhet i New York, eller ett arkitektritat Pål Ross-hus. Lever efter mottot “allt har sin tid”.

Online

Mail

helena@helenaaro.se

Facebook

facebook.com/helena.aro

Instagram

instagram.com/helena_aro
Follow on Bloglovin
Arkiv
Kategorier
badrum design diy dukning förvaring hemma hos härligt hemma Ikea industri industriinspiration instagram jul koppar kök mönster pyssel sovrum tapeter trädgård vardagsrum