Bohemchic

”Interior straight from the heart”

Startsida / Inlägg

8 ursnygga duschdraperier!

av Helena Aro

Duschdraperier är ju rätt tråkigt att införskaffa. Vita, svarta, grå eller fult randigt à la 80-tal….

Jag hade ett marmormönstrat draperi från Ferm Living, men eftersom vi har så mycket järn i vattnet hemma så blev det orangefärgat på nolltid.

Så nu är det dags igen att inhandla ett….fastnade för palmerna från Ellos, draperiet kostar bara 249 kr – toppen!

Vilken är din favorit?

duschdraperi duschdraperi duschdraperi

Jobbar som inredare och ­inredningsjournalist. Bor i hus med man, barn och två roliga katter i ­Stockholms skärgård. Jag ser på ­inredning på ett lustfyllt, spontant och okomplicerat sätt och bloggar rakt från hjärtat. Jag är en ordningssam bohem som älskar Carl Larsson-idyllen lika mycket som en eklektisk loftlägenhet i New York, eller ett arkitektritat Pål Ross-hus. Lever efter mottot “allt har sin tid”.

Online

Mail

helena@helenaaro.se

Facebook

facebook.com/helena.aro

Instagram

instagram.com/helena_aro
Follow on Bloglovin
Arkiv
Kategorier
badrum design diy dukning förvaring hemma hos härligt hemma Ikea industri industriinspiration instagram jul koppar kök mönster pyssel sovrum tapeter trädgård vardagsrum