Fotokurs
av.
.
Hej alla som hittat hit denna höstlördag!
Den 11 september kommer för all framtid att förknippas med elände och ond bråd död. Hoppas att fundamentalister runtom i världen tar det lugnt idag, och att den galna pastorn i USA tänker om. Det sista vi behöver, är en galning som bränner Koranen!
Nu är ju inte detta ett forum för att lösa eller diskutera världspolitiska eller religiösa frågor, så låt oss återgå till mer lättsmälta saker!
Jag behöver Er hjälp!
När jag berättade om min önskan att sadla om, och utbilda mig till fotograf, fick jag mycket positiv feed back från Er läsare. Många berättade om hur de själva bytt bana, ganska sent i livet, och uppmuntrade mig att följa mitt hjärta. Tack för att ni delade med er av era erfarenheter!
Nu tänker jag ta första steget, vet inte vart det bär, men jag tänker försöka i alla fall!
Det är nu jag behöver er hjälp!
Det finns mängder av utbildningar både via nätet på distans, och mer ”i skolbänken”.
Jag tänkte mig att en distanskurs kan vara bra att börja med.
Vet ni något om det, har ni testat, kan ni rekommendera någon bra kurs?
Alla tips är välkomna!
Min älsklingsring!
Mamma fick den på 70-talet av pappa när de varit gifta i 5 år. De hade det nog inte så ”fett”, så ringen är i silver men helt underbart vacker. Jag har fått ”låna” den av mamsen och bär den varje dag!
Peace Love & Understanding
.
.