Turkos förvaring… och de första stapplande stegen
av
Lilleman har blivit stor! Maken ringde i eftermiddags och berättade att sonen tagit sina första stapplande steg. Såå roligt! Så nu längtar jag efter morgondagen så jag också ska få se honom "in action". 🙂
Dagen till ära bjuder jag på två detaljbilder från lillemans rum. Turkos förvaring är temat på dagens bilder. Den turkosa korgen och ytterligare två likadana korgar håller till i bokhyllan, fyllda med div. leksaker. Dessa inhandlades förra hösten när IKEA reade ut kvarvarande produkter ur sommarsortimentet. De turkosa plåttunnorna, en stor och en mindre står på golvet och fungerar även dom som användbar förvaring.
Lillemans rum behöver fixas iordning så att det passar en snart ett-åring. Väggarna behöver verkligen en makeover. Just nu är de helvita vilket känns urtrist. *fundera, fundera, fundera* Men först så måste jag försöka göra klart i sovrummet. Ett projekt i taget!
Foto: Privat