Extrakrönikan om c-string
avFrån lördagens Aftonblad;
”Aftonbladet rapporterade igår om en nyhet av det königa slaget. Eftersom den sydliga nyheten blev en stor snackis väljer man att följa upp den dagen därpå (läs idag) Vem ringa? Malin Wollin; röv och snippkommentatorn. Detta är right up my alley. Mitt emellan skinkorna.
Mycket ska man höra innan blygdläpparna faller av. En trosa som inte är en trosa utan ett diadem. Diadem går ju inte ens ha på huvudet. Och nu ska vi alltså klä slidan i ett. Ett skohorn till underbyxor. Trenden är tydlig; Vi ska visa mer och mer av det vi har, men ingenting får synas. Det är en omöjlig ekvation.
Vem är det då som efterfrågar dessa trosor? Paris Hilton? Victoria Silvstedt? För vi normala coop-damer har inget behov av skoskav i underlivet.
Om jag i egenskap av självutnämnd snippkännare ska sia om framtiden, slidspana tio femton år fram i tiden, vad blir nästa revolutionerande mufflösning? När utvecklingen går framåt, vad uppfinner muttaviga forskare när c-stringen är hopplöst ute och bara till för bakåtsträvare och icke trendkänsliga? Jag är övertygad om att inom ett par år kommer snipplåstret ut på marknaden. Ett odördödande, sekreteliminerande perfect cover-plåster att täcka bara själva strecket med. Blygdläpparna vaxade och botoxade tillbaka in i ljumskarna. Var går gränsen? Till slut går vi väl omkring med blott en kork.
Varför kan vi inte gå händelserna i förväg och knipsa av våra snippor och sy igen lilla kussimurran. Vi vill ju ha Barbies tuttar, midja och spännande liv. Klart att vi ska ha hennes mutta också”