Med risk för att vara åtta på bollen
avMen det här har aldrig varit en blogg med det senaste.
Detta sabla gnällande på Alla hjärtans dag. Håll käft.
Om du är singel; men så skit i det då. Eller skicka ett kort till mamma. Eller en ask gelehjärtan till mormor(obs tugga godiset först)
De som gnäller på alla hjärtans dag är singlar och snåljävlar som inte vill ge sin älskling en blomma.
Tillägg ett; Alla hjärtans dag ska inte handla om att köpa prylar. Att gnälla om att alla hjärtans dag är ett kommersiellt jippo är samma sak som att ha en ”Jag är en snålsate”-lapp i pannan.
Tillägg två: På skolor ska alla hjärtans dag vara förbjudet. Ungar har nog med finnar, inga bröst, nattlig utlösning, trång förhud, mens och annat helvete.
Tillägg tre; Ett återkommande argument mot alla hjärtans dag är att det inte ska vara en dag om året då man visar kärlek, att man ska visa det alla dagar. JAMEN GÖR DET DÅ.