Knaada

En blogg för fantasifullt folk

Startsida / Inlägg

Mycket men inte allt

av KNAADA

Har du hittat den?

Mycket men inte allt hittar man i webbutiker, glöggdoften uteblir och julkänslan med den. Är det kanske därför jag läser både lite här och där om hur julkänslan inte infunnit sig i år? Det är visst rekordår för näthandeln i år igen.

Men jag har bot folkens!

Ett besök till en butik som denna – ska du se julkänslan är som… hemma.

 

Image (39)Hmm, ja kanske det ska två besök till för att få flyt på rimmet också, men jag känner mig nöjd såhär.

Image (40)Här i Edsbyn heter den Panesgården, och där var jag och spankulerade igår. Det är viktigt, här inne får man inte stressa. En butik fylld av saker jag inte behöver, då får man kika lite extra för att se vad som är så vackert att det skapar ett nytt behov.

Image (41)

 

Hur som helst så är det omöjligt att inte ha julkänsla när man går därifrån. Och jag köpte något fint till min morbror som han inte behöver.

 

 

För mig är det viktigt att hemmet är en kreativ och fungerande miljö som erbjuder både ordning och inspiration.

Inredning och design är mitt jobb, min hobby och mitt liv. Jag formger och säljer grafiska prints i webbutiken på KNAADA.se. Om allt detta och lite till bloggar jag här på Härligt Hemma.
(Foto: Marias of Sweden)

Online

Mail

knaada@gmail.com

Facebook

www.facebook.com/knaada

Pinterest

pinterest.com/knaada/pins/

Instagram

instagram.com/knaadablogg
Grafiska prints
Arkiv
knaada på instagram
Senaste inläggen
Kategorier
Sveriges charmigaste hem 2012
Follow on Bloglovin
arbetsplats barnrum design diy fynd förvaring ikea inredning kök loppis pergola prints pyssel påsk sovrum studio söndagsbild trädgård uthus vardagsrum
Medlem i Inspirationsfabriken
Om mig