Stilstudio

”Stilleben gör ditt hem personligt”

Startsida / Inlägg

Die Wohnung

av sanfis

Hemma hos Die Wohnung i Hamburg fotat av Janne Peters. Ett hem nästan helt utan färg men som ändå utstrålar värme. Med hjälp av olika träslag är det lätt att få fram den varma känslan i ett annars ganska enfärgat hem. Härligt ljusinsläpp och mycket lampor gör ju också sitt till här förstås. Gillar ni det här hemmet?

Sanna Fischer Nordström är frilansande stylist och driver inredningssajten Wonderdeco.se. Hon jobbar bland annat för Aftonbladets magasin Härligt hemma, där hon varje vecka väljer ut de snyggaste inredningsfynden i butik just nu. Sanna bor med maken Ulf och barnen Tod och Lou norr om Stockholm, i ett hem fyllt av stilleben och personliga saker.

Sanna: ”Inredning är min stora passion. Jag har alltid ett nytt projekt på gång och frågar du mig kan man aldrig bli riktigt klar. Hoppas att du hittar något här som inspirerar dig!”

Online

Mail

sanna.nordstrom@gmail.com

Facebook

www.facebook.com/sanna.f.nordstrom

Instagram

instagram.com/sannafischernordstrom

Pinterest

pinterest.com/sannaFnordstrom
Follow on Bloglovin
Senaste inläggen
Kategorier
Arkiv