Bohemchic

”Interior straight from the heart”

Startsida / Inlägg

Kreativ-bakis…

av Helena Aro

Hela veckan har jag fixat med fotograferingar, riktigt roligt har det varit, träffat underbara människor som öppnat sina hem för mig och fotografen Angelica…. och för hela svenska folket som kommer få se det i Härligt Hemma nästa år.

Men när man kört stenhårt några dagar med fotograferingar, då blir man som kreativ-bakis…. allt snurrar samtidigt som hjärnan blir helt tom. Så i morgon torsdag har jag en ledig dag. Ska bara fixa och dona här hemma. Sedan är det fullt ös på fredag, lördag, söndag och måndag igen. Texter, returer av prylar och ny fotografering på måndag.

Skärmavbild 2013-12-12 kl. 00.09.04

 

Ha en härlig torsdag vänner!

Jobbar som inredare och ­inredningsjournalist. Bor i hus med man, barn och två roliga katter i ­Stockholms skärgård. Jag ser på ­inredning på ett lustfyllt, spontant och okomplicerat sätt och bloggar rakt från hjärtat. Jag är en ordningssam bohem som älskar Carl Larsson-idyllen lika mycket som en eklektisk loftlägenhet i New York, eller ett arkitektritat Pål Ross-hus. Lever efter mottot “allt har sin tid”.

Online

Mail

helena@helenaaro.se

Facebook

facebook.com/helena.aro

Instagram

instagram.com/helena_aro
Follow on Bloglovin
Arkiv
Kategorier
badrum design diy dukning förvaring hemma hos härligt hemma Ikea industri industriinspiration instagram jul koppar kök mönster pyssel sovrum tapeter trädgård vardagsrum