Bohemchic

”Interior straight from the heart”

Startsida / Inlägg

Vitt är ju favvisen trots allt!

av Helena Aro

Det är alltid uppfriskande med färg. Det är kul och inspirerande att inreda med färg och det påverkar oss positivt på flera olika sätt. Men på nåt sätt så tilltalar alltid det vita mig, så där på djupet. Det är säkert för att vitt är en ”ren” färg, det ser fräscht ut, de reflekterar ljus och får hemmet att se större och luftigare ut. Jag älskar denna bild från Designers Guild, där det vita är uppblandat med grått och några gröna bladkvistar. Enkelt och sååå snyggt!

designers guild 1hmzara home 1 zara home

I kväll kommer massor med snygg förvaring på bloggen, så kika gärna in igen!

Ha en fin måndag vänner!

 

Jobbar som inredare och ­inredningsjournalist. Bor i hus med man, barn och två roliga katter i ­Stockholms skärgård. Jag ser på ­inredning på ett lustfyllt, spontant och okomplicerat sätt och bloggar rakt från hjärtat. Jag är en ordningssam bohem som älskar Carl Larsson-idyllen lika mycket som en eklektisk loftlägenhet i New York, eller ett arkitektritat Pål Ross-hus. Lever efter mottot “allt har sin tid”.

Online

Mail

helena@helenaaro.se

Facebook

facebook.com/helena.aro

Instagram

instagram.com/helena_aro
Follow on Bloglovin
Arkiv
Kategorier
badrum design diy dukning förvaring hemma hos härligt hemma Ikea industri industriinspiration instagram jul koppar kök mönster pyssel sovrum tapeter trädgård vardagsrum