Bohemchic

”Interior straight from the heart”

Startsida / Inlägg

Senaste nytt från inredningsmässan i Paris!

av Helena Aro

Jag är nyss hemkommen från Paris. Helt fulltankad med inspiration! Inredningsmässan Maison et Objet ställer ut i 9 gigantiska hallar, 3000 utställare och sammanlagt 85.000 besökare från hela världen.

Jag typ joggade igenom mässhallarna för att hinna se så mycket som möjligt…… hann insupa flera tydliga trender. Inga ögonbrynshöjare direkt, men det fanns så klart MASSOR av finfina saker! Så mycket fint att jag vill göra om överallt hemma!

maison et objet 12 9 10 11 14 13 15 2 3 5 4 Skärmavbild 2014-09-11 kl. 08.32.22 7 16 17 18 19 20 21 22 1 23 24 25 26

Jobbar som inredare och ­inredningsjournalist. Bor i hus med man, barn och två roliga katter i ­Stockholms skärgård. Jag ser på ­inredning på ett lustfyllt, spontant och okomplicerat sätt och bloggar rakt från hjärtat. Jag är en ordningssam bohem som älskar Carl Larsson-idyllen lika mycket som en eklektisk loftlägenhet i New York, eller ett arkitektritat Pål Ross-hus. Lever efter mottot “allt har sin tid”.

Online

Mail

helena@helenaaro.se

Facebook

facebook.com/helena.aro

Instagram

instagram.com/helena_aro
Follow on Bloglovin
Arkiv
Kategorier
badrum design diy dukning förvaring hemma hos härligt hemma Ikea industri industriinspiration instagram jul koppar kök mönster pyssel sovrum tapeter trädgård vardagsrum