Knaada

En blogg för fantasifullt folk

Startsida / Inlägg

Vilken jäkla resa

av KNAADA

Hej alla!

Gamla och nya läsare, åh vad det är roligt att se er här!

Dagens inlägg skulle egentligen bara lite kort handla om tegelstenar, brunbjörnar och kolbullar, sånt som jag kanske pysslar med när det blir tyst här på bloggen ibland.

Men så mötte jag mitt eget nylle i den nya Härligt hemma när jag stod här vid köksbänken och bläddrade, så slog det mig – Vilken jäkla resa!

Tänk att gå från anonym bloggare till det här, när skedde det?

Hur skedde det?

Och fasiken vad roligt det är!

artikel_hemma_hos_knaada

Tack till alla er som hänger här med mig, och välkommen alla nya läsare!

Är du ny här så föreslår jag att du klickar dig till förstasidan och skrollar ner och kollar in min nya studio som jag just nu håller på att inreda här >

Och är du gammal här så föreslår jag att du unnar dig nya Härligt hemma och njuter av den här fina husesynen och mycket annat!

Nu ska jag slänga ihop en het korvstroganoff och mata mina trötta barn. Ha en trevlig lördagskväll så ses vi med söndagsbilden imorgon!

För mig är det viktigt att hemmet är en kreativ och fungerande miljö som erbjuder både ordning och inspiration.

Inredning och design är mitt jobb, min hobby och mitt liv. Jag formger och säljer grafiska prints i webbutiken på KNAADA.se. Om allt detta och lite till bloggar jag här på Härligt Hemma.
(Foto: Marias of Sweden)

Online

Mail

knaada@gmail.com

Facebook

www.facebook.com/knaada

Pinterest

pinterest.com/knaada/pins/

Instagram

instagram.com/knaadablogg
Grafiska prints
Arkiv
knaada på instagram
Senaste inläggen
Kategorier
Sveriges charmigaste hem 2012
Follow on Bloglovin
arbetsplats barnrum design diy fynd förvaring ikea inredning kök loppis pergola prints pyssel påsk sovrum studio söndagsbild trädgård uthus vardagsrum
Medlem i Inspirationsfabriken
Om mig