Sätt på SVT1
avoch kolla på Dox: DeVilles, en väldans fin dokumentär.
I övrigt denna fortsatt frusna dag: Kiropraktorn från Gud sänd! Oj vad jag knakade i lederna. Sned, en krum svanskota och lite annat smått och gott har skapat min ichiasvärk. Nu ska han knäcka bort skiten. Tack tack.
Stallet. Ska inte tråka er med min växande häst, men det var naturligtvis lika mysigt som vanligt ute i den snötyngda spenaten.
Jobb. Jo jag jobbar ju faktiskt också, och lyckades få till två avslut vilket alltid, alltid får mig på strålande humör.
Glad idag. Glad och godmodig. Hoppfull. Lugn. Känns som om att våren är på väg nånstans långt långt borta i horisonten trots allt och jag vet att jag kommer att njuta så hejdlöst. Längtar efter att picknicka. På djurgården. Många, många gånger. Jag ska suga musten ur den här sommaren kan jag lova.