JUST NU: Ägaren på plats – får PL-tränaren sparken?

West Hams tredje förlust på lika många matcher i årets PL kom i går, efter 0-3 mot Newcastle.

Kort därpå gick Sky Sports ut med uppgifter om att klubbens ägare övervägde att sparka tränaren Slaven Bilic.

Och nu kan just det vara nära.

Enligt Kaveh Solhekol så har en av ägarna, David Sullivan, nyligen anlänt till klubbens träningsanläggning. Enligt Sky-journalisten är det ”väldigt ovanligt” att någon av ägarna visar sig på anläggningen på söndagar, och mycket talar nu för att Bilic gjort sin sista match som tränare för ”The Hammers”.

allsvenskan Arsenal Barcelona Bayern Munchen Bundesliga Chelsea Everton Inter Juventus La liga Ligue 1 Liverpool Manchester City Manchester United Premier league PSG Real Madrid Roma Serie A Tottenham
Kategorier