”Unitedbossens mejl avslöjat – ska värva spännande spelare”

Manchester United presenterade nyförvärvet Aaron Wan-Bissaka i dag.

Och Red Devils-supportrarna kan förvänta sig fler intressanta värvningar.

För The Telegraph påstår att de sett mejl som Manchester Uniteds vd Ed Woodward skrivit internt i klubbens nätverk.

”Trots uppblåst transfermarknad och konstanta spekulationer – som kan vara missledande – jobbar rekryteringsgruppen under ledning av Ole Gunnar Solskjaer lugnt bakom kulisserna för att nu värva fler spännande spelare som passar klubbens framtidsvision”, ska Woodward ha skrivit i ett mejl.

Och bara för det kan vi väl trycka in ett rykte som kom ungefär samtidigt. Enligt The Sun har United inte gett upp hoppet om att värva Antoine Griezmann. Det bygger lite på att Barcelonas intresse för fransmannen minskar om klubben värvar tillbaka Neymar från PSG.

allsvenskan Arsenal Barcelona Bayern Munchen Bundesliga Chelsea Everton Inter Juventus La liga Ligue 1 Liverpool Manchester City Manchester United Premier league PSG Real Madrid Roma Serie A Tottenham
Kategorier